התניידות בלימסול

התניידות בלימסול

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

כבר כאשר מתכננים טיול ללימסול אפשר בקלות להבין עד כמה העיר הזאת מיוחדת. לימסול היא העיר השנייה בגודלה בקפריסין והיא מבטיחה חופשה בלתי נשכחת עם מגוון עצום של אטרקציות המתאימות לכל אחת ואחד.

בשלב התכנון מומלץ מאוד להכיר את דרכי ההתניידות בלימסול זהו ללא ספק גורם שיכול להיות מכריע מבחינת הצלחתו של הנופש. לימסול היא עיר קטנה יחסית ומאוד קל להתמצא ולהסתובב בה. לעיר יש שלושה כבישים ראשיים העוברים במקביל זה לזה ולרוחב העיר ממערב למזרח. 

כמו בכל עיר גדולה בשעות העומס בהחלט אפשר לצפות לעומסי תנועה כבדים והגעה ממקום למקום יכולה לקחת זמן. אז כדי שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם על הצד הטוב ביותר הכנו עבורכם מדריך התניידות בלימסול.

אוטובוסים בלימסול

בעיר לימסול יש שלושה סוגים של שירותי אוטובוסים ציבוריים, שירותי אוטובוסים בינעירוניים המקשרים בין ערים מרכזיות על בסיס יומי עם קווים זמינים לעיתים קרובות, אוטובוסים כפריים המקשרים בין כפרים קטנים יותר לעיירה הקרובה אליהם בתדירות פחותה פעם או פעמיים ביום.

מחיר של נסיעה בתוך העיר הוא יורו וחצי לאדם, הכרטיס תופס למשך שעה אחת וניתן להחליף בזמן הזה קווים. נסיעה באוטובוס בלימסול זוהי הדרך הזולה ביותר להתנייד ברחבי העיר מבחינת תחבורה ציבורית, האוטובוסים חדישים ונוחים, קו אוטובוס התיירות העיקרי הוא קו 30, אשר מגיע ממלון לה מרידיאן לקניון מיי מול, כל 15 דקות. 

מוניות בלימסול

בעיר לימסול הדרך הנוחה ביותר להתנייד היא באמצעות מונית. אם זאת כדאי לקחת בחשבון מוניות בלימסול הן יקרות יחסית בטח עם משווים נסיעה באוטובוס. יש גם מוניות במחירים זולים יותר אך בנויות אלה תצטרכו לנסוע עם נוסעים נוספים.

כמו בקווי האוטובוס גם מוניות בלימסול מחולקות לשלושה סוגים, עירונית, בין עירונית ומוניות משותפות. מחיר של נסיעה בתוך העיר יעלה לכם בין חמישה עשר יורו לארבעים יורו, בהחלט לא זול אך שוב יש לזה את היתרונות הברורים של נוחות.

לימסול ברגל

זה נכון שאי אפשר להגיע ברגל למקומות מרוחקים אך דיברנו על כך שהעיר לימסול היא לא עיר גדולה במיוחד ואין ספק שהדרך הטובה ביותר להכיר אותה ולחקור היא היא להסתובב ברגל. לימסול היא עיר מאוד תיירותית לכן תוכלו למצוא מגוון סיורי הליכה ברחבי העיר.

לימסול באופניים

ישנן חברות רבות אשר מספקות שירותי השכרת אופניים בלימסול. זוהי בהחלט חוויה מדהימה לטייל ברחובות לימסול עם אופניים זוהי דרך מעולה להתנייד ממקום למקום כמו גם פעילות מעולה לכל המשפחה. המחירים של השכרת אופנים נעים בין עשרים יורו ליום תלוי לכמה ימים אתם משכירים את האופניים ובאיזה סוג אתם בוחרים.

התניידות לימסול
התניידות לימסול

טיפים איך להתנייד בלימסול

אם אתם מתכננים טיול עם תקציב מוגבל כדאי לתכנן את ההגעה ממקום למקום באמצעות אוטובוסים, זוהי הדרך הזולה ביותר להתנייד בלימסול. דרך מעולה להכיר את קווי האוטובוס של לימסול היא באמצעות אפליקציה הנקראת, מושיין מובייל אפ (motion mobile app)

באמצעות האפליקציה ניתן לשלם על הנסיעה כמו גם לדעת את שעות האוטובוסים הקווים ולקבל מידע איך אפשר להגיע לאטרקציות ברחבי העיר בקלות. כדאי לקחת בחשבון שבשעות הצהריים יש עומסים ברחבי העיר לכן מומלץ לתכנן את הנסיעה שלכם בהתאם ולצאת מוקדם יותר כדי שתוכלו להספיק להגיע ליעד שלכם בזמן.

אם אתם בוחרים לנסוע במונית חשוב לבקש מהנהג שיפעיל את המונה, בדרך כלל הם מקפידים על זה אך מדי פעם יכול להיות מצב שהנהג יסכם אתכם מחיר מראש בדרך כלל זה יהיה מחיר מופקע לכן כדאי לבקש ממנו שיפעיל את המונה.

כן לימסול היא עיר קטנה ומפותחת. יש בה רשת של אוטובוסים מעולה במחירים טובים, כמו כן יש ברחבי העיר מוניות רבות בהן ניתן להגיע בקלות ממקום למקום.

אין ספק שהדרך הזולה ביותר להתנייד בלימסול היא באמצעות אוטובוסים. בלימסול יש רשת מפותחת של אוטובוסים, ניתן בקלות להגיע ממקום למקום ברחבי העיר עם זמינות גבוהה של אוטובוסים במשך היום, כמו כן יש קווי אוטובוס שנוסעים מחוץ לעיר לעיירות וכפרים שכנים אם אתם רוצים לעשות טיול.

כן המחירים של נסיעה במונית בלימסול הם לא זולים. על אף שזאת הדרך הכי נוחה להגיע ממקום למקום מחיר של נסיעה בתוך העיר יעלה לכם משהו כמו 20 יורו כמובן תלוי לאן אתם נוסעים. בכל מקרה תמיד תבקשו מהנהג שיפעיל את המונה.

אם אתם נמצאים בכושר טוב אין ספק ללכת ברגל זוהי הדרך הטובה ביותר לחקור את לימסול. כמובן שאי אפשר להגיע לכל מקום ברגל, ניתן גם להשכיר אופניים ובאמצעותם לטייל ברחבי העיר המקסימה, שווה להגיע לטיילת היפה של לימסול וכמובן אין כמו טיול כל המשפחה על אופניים בלימסול.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע נוסף שאולי יעניין אותך
דילוג לתוכן